Home / Čistenie kože / Impregnácia kože

Impregnácia kože

Máte doma tiež koženú sedaciu súpravu, kreslá či stoličky? Nepodceňujte ich starostlivosť a obráťte sa na nás. Nepríjemnou vlastnosťou kože je skutočnosť, že prijíma vodu ako každý organický materiál. Zanedbanie správneho spôsobu impregnácie kože tak vedie k nasiaknutiu, zlepeniu kolagénových vlákien, následnému stvrdnutiu kože a v mnohých prípadoch aj k popraskaniu.

Impregnáciou kože dochádza k nasýteniu vhodnými prírodnými alebo chemickými látkami. Celý impregnačný proces funguje na dvojakom princípe. Dochádza k upchatiu pórov, čím sa zamedzuje rýchlemu prenikaniu vody do kože a ďalej nastáva obalenie kolagénových vlákien, čím je zabránené ich zlepenie a stvrdnutie. Ako postupovať? Najprv zistíme z akého typu kože je vaša sedacia súprava, kreslo či stolička vyrobená a následne určí vhodné prostriedky pre impregnáciu. V konečnom výsledku je koža vďaka impregnácií celkovo posilnená, vyživená, sú obnovené farby, zachovaná jej prirodzená jemná vôňa, koža je chránená pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi, akými sú napríklad vlhkosť, škvrny od vody či ďalšieho zašpinenia a v neposlednom rade je predĺžená jej životnosť. Impregnácia kože by mala byť vykonaná aspoň raz ročne.

impregnaciakoze-backgorung

Novinky zo sveta tepovania

Zazimovanie bazénov

Kočí sa bazénová sezóna? Nuž, neostáva nám iné, ako sa s tým zmieriť. Avšak ak chceme, aby aj tá nasledovná prebehla s úsmevom, naštudujte si najledovný postup:

Zistiť viac

Celoročné alergény

26. 10. 2016

Peľový kalendár končí, ale alergie stále pokračujú. Pripravili sme pre vás krátky článok o celoročných alergénoch, ktoré ohrozujú zdravie vás a vašich blízkych. V boji s nimi vám, samozrejme, radi pomôžeme. Naše služby sú vám k dispozícii.

Zistiť viac

Tepovanie je profesia

19. 5. 2015

Zaujíma Vás čo je podstatou tepovania? Čítajte ďalej a dozviete sa viac než len "bežné postupy".

Zistiť viac

Čo je nanotechnológia?

1. 10. 2016

Po tepovaní sedačiek a umytí okien odporúčame impregnáciu s nanotechnologickou zložkou, ktorá predlžuje životnosť materiálov a odpudzuje špinu. Ale čo je vlastne tá nanotechnológia? To sa dočítate v článku.

Zistiť viac
Top